عداوت تا کجا!

عداوت تا کجا!

مخفی کردن رکن یمانی در دیوار کعبه توسط وهابیت!!!

 

عظمت مقام امامان معصوم علیهم‌السلام بر هیچ کس پوشیده نیست. پیامبر خدا صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم بارها و بارها مقام این بزرگواران را برای امت خود بیان نموده‌اند. بزرگان و دانشمندان اهل سنت نیز بر این مطلب واقفند. محبت و علاقه‌ی امامان معصوم علیهم‌السلام از همان زمان پیامبر بزرگ اسلام، در دل‌های شیعیان جای گرفته بود و این موضوع دشمنان خدا را آشفته خاطر می‌نمود لذا امامان بزرگوار را یکی پس از دیگری شهید کردند و شیعیان آنان اکثراً یا زندان بودند، یا در تبعید به سر می‌بردند و یا شهید می‌شدند. این امر از درگذشت پیامبر خدا صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم تا کنون ادامه داشته است.

وهابیت برای کنار گذاشتن امامان شیعه از صفحه‌ی روزگار و پاک کردن محبت آن بزرگواران از دل شیعیان به هر کاری دست زد. از ایجاد شک و شبهه در دل جوانان شیعه تا کشتار بی‌رحمانه، ترور و بمب گذاری در محافل و مساجد. با همه‌ی این‌ها نتوانستند اصل محبت امامان معصوم علیهم‌السلام را از دل شیعیان بیرون کنند. شرکت مخلصانه‌ی مردم در برگزاری مراسم عزاداری به خصوص در ماه محرم و جشن‌های میلاد امام مهدی علیه‌السلام، و ایام عیدغدیر، دشمن را روز به روز ناامیدتر کرده است.

اکنون وهابیت در جدیدترین اقدامات خود علیه اسلام، تلاش کرده محل رکن یمانی در دیوار کعبه را که نشانه‌ای از محلّ تولّد حضرت علی علیه‌السلام است مخفی کند!!!.

به گزارش فرهنگ نیوز ، به نقل از خبرگزاری عراقی (براثا)، این رکن که نشانه‌ای از محل و چگونگی ولادت حضرت علی علیه‌السلام است،‌ به درخواست وهابی‌های کوردل به وسیله یک دیواره‌ی فلزی کاملاً پوشیده شد.

عوامل وهابیت پیشتر نیز همواره سعی کرده بودند با وسایل مختلف از جمله میخ و پیچ و سیمان این اعجاز بزرگ را مخفی کنند و آن را کمرنگ جلوه دهند، اما این بار تلاش کردند آن را کاملاً بپوشانند.

چهار زاویه کعبه به عنوان چهار رکن شناخته می‌شود از میان این چهار رکن، فضیلت رکن یمانی و رکن حجرالاسود از بقیه بیش‌تر است. روایات زیادی از شیعه و سنی درباره فضیلت و اهمیت این رکن‌ها وارد شده است.

امام صادق علیه‌السّلام فرموده‌اند:

حجر الاسود باب ماست، باب و درى که ما از آن داخل بهشت می‌شویم.

بر اساس همین معنا آن حضرت فرمودند:

در بیت اللَّه درى از درهاى بهشت بوده و از آن روز که باز گردیده بسته نشده است و در آن نهرى از بهشت جارى است که اعمال و کردار بندگان در آن ریخته می‌شوند و آن رکن یمانى است نه رکن حجر الاسود.1

ونیز آن حضرت فرموده‌اند:

رسول خدا صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم دو رکن حجر الاسود و رکن یمانى را با دست مسح می‌کرد، و سپس آن‌ها را می‌بوسید و صورت مبارکش را به آن می‌نهاد. پس حضرت فرمود: پدرم را نیز دیدم که چنین می‌کرد.2

 

همچنین در بعضی روایات رکن یمانی از موارد استجابت دعا ذکر شده است.

رکن یمانی آخرین رکن کعبه بسیار مقدس است. حضرت پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم از میان این چهار ارکان کعبه تنها دو رکن را استعلام می‌فرمود: حجرالاسود و رکن یمانی.


حضرت علی علیه‌السلام در روز جمعه سیزدهم رجب سال سی‌ام عام‌الفیل مطابق با ۵۹۹ میلادی (۱۰ سال قبل از بعثت حضرت محمد صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) در مکه مسجدالحرام و داخل خانه کعبه به‌دنیا آمد.

علامه عبدالحسین امینی در کتاب الغدیر روایات اسلامی را نقل می‌کند که مادر او فاطمه بنت اسد هنگامی که به حضرت علی علیه‌السلام حامله بود، به طواف خانه خدا آمد و در آن حال درد زایمان اورا در برگرفت. وی خدا را به حق مولودی که در رحم داشت سوگند داد تا یاریش فرماید. در این هنگام دیوار خانه‌ی کعبه شکافت و فاطمه سلام‌الله‌علیها ندایی شنید که او را به درون خانه دعوت می‌کرد. وی داخل شد و در حالی که سه روز در همان مکان مهمان خدا بود، فرزندش حضرت علی بن ابی طالب علیه‌السلام را به دنیا آورد.

 

/ 1 نظر / 25 بازدید
حدیث

خداوند را سپاس که دشمنان ما را از ابلهان و کوردلان قرار داد. به نظر من همین که زوار بیت الله از چیزی یا جایی منع شوند، مشتاق تر می شوند که بدانند چرا این قسمت از کعبه پوشیده شده و همین سبب می شود که مظلومیت و حقانیت مولود کعبه نمایان تر شود. آفتاب هیچگاه پشت ابر نخواهد ماند. اللهم عجل لولیک الفرج