عشق به گرمی آفتاب

سلامی به گرمی آفتاب و بزرگی عشق!! به وبلاگ ما خوش آمدید!

کلیدی برای گشایش عشق
نویسنده : عاشق آفتاب - ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ آبان ۱۳٩۱
 

کلیدی برای گشایش عشق

 کلیدی برای گشایش عشق

رابطه‌ی جنسی یکی از مهم‌ترین ابعاد ارتباطی بین زن و مرد است و از آن‌جا‌ که این رابطه جنبه‌های دیگر ارتباط زوجین را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، می‌تواند مقیاس خوبی برای سلامتی و تندرستی کلی روابط همسران باشد.

 

تمایل به رابطه‌ی جنسی در مردان بیشتر از زنان است؛ درحالی‌که زنان تمایل به عشق و عاطفه را پراهمیت‌تر می‌دانند‌.

 

رابطه‌ی جنسی به یک مرد اجازه می‌دهد که نیاز به عشق را احساس کند، در حالی که زن از طریق دریافت عشق است که اشتیاق رابطه‌ی جنسی را احساس می‌کند.

 

میل جنسی زن به طور قابل توجهی تحت‌تأثیر اتفاقات زندگی‌اش است. اگر از شغل خود نفرت داشته باشد، اگر پروژه‌ی سنگینی در کار به عهده‌اش گذاشته شود، اگر قسط خانه‌اش دو برابر شود، اگر بچه‌ها مریض باشند، اگر در باران خیس شود یا وسیله‌ای را گم کند، رابطه‌ی جنسی برایش مفهومی نخواهد داشت. تنها چیزی که به آن نیازمند خواهد بود رفتن به رختخواب و خوابیدن است.

 

اما اگر همین مسائل برای مرد اتفاق بیفتد، او رابطه‌ی جنسی را قرص خواب قلمداد خواهد کرد و آن را نوعی وسیله‌ی رهایی از فشارهایی که در طول روز روی هم تل انبار شده خواهد دانست. بنابراین در پایان روز چنین تمایلی از جانب وی برای زن سنگین و غیر قابل فهم است.

 

زن خواهان رابطه‌ی جنسی با مردی است که دوستش دارد. تعداد کمتری از زنان را می‌توان یافت که مانند مردان از نظر جنسی زیاده طلب باشند، اما انگیزه‌‌های زن در این زمینه با انگیزه‌ی مرد متفاوت است.

 

مغز زن چنان برنامه‌ریزی شده که فقط به خاطر رابطه‌ی جنسی تن به آن نمی‌دهد و برای این کار نیاز به ارتباط یا حداقل اشتراکات عاطفی دارد تا این میل در او ایجاد شود. دلیل زن برای رابطه‌ی جنسی با دلیل مرد فرق دارد. زن رابطه‌ای جدید را در جستجوی عشق و احساس عاشقانه آغاز می‌کند و نزدیکی جنسی بعد از این مرحله اتفاق می‌افتد. اما زیاده‌طلبی در مغز مرد برنامه‌ریزی شده و او با دارا بودن مقدار زیادی تستسرون باید به نیاز دیرینه‌ی زادو‌ولد پاسخ گوید.

 

زن با داشتن طیف وسیع‌تری از گیرنده‌های حسی تمایل به شنیدن واژه‌های شیرین دارد تا نگاه کردن به تیپ مردانه‌ی همسرش. حساسیت زن به شنیدن تعریف‌های بی‌نظیر چنان قوی است که حتی بعضی از زن‌ها هنگام شنیدن نغمه‌های عاشقانه از طرف محبوب‌شان چشمان خویش را می‌بندند.

 

مغز مرد برای نگاه کردن به اندام همسرش برنامه‌ریزی شده. انگیختگی جنسی مردان، کلیدی است دردست زنان که به وسیله آن می‌توانند دریچه‌های احساس، عشق و محبت آنان را به سوی خود بگشایند.

 

مردان غالباً به‌درستی درک نمی‌کنند که زنان به عشق نیاز دارند و ممکن است احساس کنند که آن‌ها نیازمند رابطه‌ی جنسی‌اند و روش‌های آنان برای دست‌یابی به عشق متفاوت از زنان می‌باشد.

 

ولی دست‌یابی زنان به عشق و راه یافتن به قلب همسرشان، می‌تواند از طریق یک رابطه‌ی جنسی رضایت‌بخش صورت گیرد. این رابطه نوعی احساس رهایی و سبکی را برای مرد هدیه می‌آورد و با توجه به این موضوع همسران به واسطه‌ی خشنودی از یکدیگر زندگی بهتری در پیش خواهند داشت.

 

با نگاهی به:

 

  • کتاب بهداشت روابط جنسی همسران، دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید، انتشارات قدس رضوی.
  • تفاوت‌های زن و مرد در رابطه جنسی، نویسنده: آلن و بارباراپیز، مترجم: بیژن و پگاه پایدار، نشر افکار 1383.